BASIN AÇIKLAMASI: Binali Yıldırım Bey’i Destekliyoruz

TARİH: 16.05.2019
KONU: 23 Haziran İstanbul seçimlerinde tüm üyelerimiz ve çalışanlarımızla Binali Yıldırım Bey’i destekliyoruz.

Hac Umre Seyahat Acentaları Derneği (HURSAD) 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul seçimleri ile ilgili basın açıklaması yaptı.

“Geçtiğimiz süreçte çok ilginç gelişmelere şahit olduk”

Yüksek Seçim Kurulu’nun şaibe gerekçesiyle İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararını vermesiyle birlikte çok ilginç gelişmelere şahit olduk.

  • Gezi vandallığı döneminde ortalıkta dolaşan ama ne hikmetse 15 Temmuz’da hiç rastlamadığımız bir kısım sanatçı ve ünlünün CHP adayının çağrısıyla harekete geçmesi dikkat çekicidir.
  • Bununla eş zamanlı olarak yine Gezi döneminde komşularının hassasiyetini düşünmeden tencere tava çalanlar çıktı ortaya.
  • Basit bir yargı kararını kaos malzemesi yapmaya kalkanları, bir dönem gazete ilanları yoluyla hükümet devirdiği günlerin özlemini yansıtan gece yarısı açıklamaları takip etti.
  • Ardından terör örgütünün dağ kadrosundan peş peşe CHP adayına destek açıklamaları geldi.
  • Fetö’cü teröristlerin CHP adayını desteklediği mesajları, Brütüslerin muğlak saldırıları izledi.
  • Üzerlerine vazife olmadığı halde batılı ülkelerin üst düzey yöneticilerinden benzer sözler düştü ajanslara.
  • 15 Temmuz gecesi tanklar, helikopterler, uçaklar, adını bilmediğimiz türlü silahlar sivil insanların üzerine ölüm kusarken sevinç çığlıkları atan ne kadar yapı varsa kenetlenip R. Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım karşısında konumlandılar.

“Tarafımız açıktır!”

Böyle bir ortamda tarafsız kalmamız elbette beklenemez. Hac Umre Seyahat Acentaları Derneği (HURSAD)‘ın tarafı açıktır.

23 Haziran İstanbul seçimlerinde tüm üyelerimiz ve çalışanlarımızla Binali Yıldırım Bey’i destekliyoruz. Binali Bey Türkiye için bir değerdir ve İstanbul’un kendisine ihtiyacı vardır.

Bu desteğimizin nişanesi olarak

1-) HURSAD olarak 23 Haziran’ı kapsayan tüm Umre, Kudüs ve Kültür turlarını iptal ediyoruz. On binlerce müşterimizden İstanbul seçimleri sebebiyle umre ibadetlerini başka bir tarihe ertelemelerini istedik. Altını çizmek isteriz ki buradaki maddi kaybımız, İstanbul’dan daha önemli değildir.

2-) Seçim günü şehir dışında olacak İstanbul seçmenlerinin İstanbul’a taşınması için gerekli desteği vereceğiz. Otobüs talebi olması durumunda bunu seve seve karşılayacağız.

Gün birlik olma günüdür. Gün, gezi özlemini çekenlere, ülkede istikrarsızlık arayışında olanlara karşı gür bir sedayla haykırma günüdür.

Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Binali Yıldırım Bey’e tüm hayırlı işlerinde destek vereceğimizi beyan ve ilan ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Diyaeddin ŞAHİN | BAŞKAN
Hac Umre Seyahat Acentaları Derneği | HURSAD